Novinky z nových knih a antikvariátu

Výběr aktuálních novinek a populárních titulů

Depešáci

Adam a Martin, dva přátelé ze socialistického zapadákova, dělají vše pro to, aby viděli svoji oblíbenou skupinu. Musí se přitom vypořádat jak s nedostatkem peněz, tak s úzkoprsým režimem. Rozprodávají své sbírky plakátů i zásoby céček a nakonec musí i hodně riskovat, aby se k lístkům vůbec dostali.
Román o síle hudby i přátelství, která dokáže člověka osvobodit, ale i o životě v koloritu průmyslového města na sklonku socialismu se dostal k nám na pulty!

TUCET POZLACENÝCH PUKŮ

Kniha Miloslava Jenšíka vás provede dvanácti světovými šampionáty, ze kterých si česká nebo československá reprezentace odvezla zlato. Nebude chybět éra Jiřího Holečka, zlatý hattrick ani legendární Nagano – které sice nepatří mezi mistrovství světa, ale tím víc každého fanouška těší.

Připomeňme si všechna naše dosavadní vítězství a doufejme, že k nim přibyde další!

Biják

Tom Hanks, herec, režisér, držitel dvou oskarů, už i spisovatel – loni vydal svoji druhou knihu, která se opět dočkala českého překladu.

Román začíná v roce 1947, kdy pětiletého Robbyho navštíví strýc Bob, bývalý mariňák, který na něj udělá velký dojem. Robby se jím dvě desetiletí poté nechá inspirovat při tvorbě svého nového díla. Střih do současnosti: úspěšný režisér objeví komiks ze sedmdesátých let a začne podle něj natáčet velkofilm. Tím akce teprve začíná!

Muzeum na křižovatce

Původně německé muzeum do jisté míry zrcadlí dějiny severočeského pohraničí od Rakouska-Uherska po současnost. Kniha provede čtenáře jeho historií od nákupů prvních exponátů na světové výstavě ve Vídni přes stavbu muzejní budovy, finanční krizi vrcholící věcnou loterií sbírkových předmětů, poválečnou proměnu z uměleckoprůmyslového na vlastivědné muzeum, zpracování konfiskovaných předmětů, výstavy, které nezřídka sloužily jako výkladní skříň socialismu, řadu rekonstrukcí až po současnou svobodnou dobu a zamyšlení nad tím, jakou budoucnost má taková instituce jako muzeum v dnešní rychlé digitální době.

Prostě vztahy

Honza Vojtko přichází se svojí třetí knihou o vztazích. Tentokrát se podíváme na – prostě vztahy, tedy vztahy jak mezilidské, tak ty s bohem, ale i například k předmětům. Právě pouto k hmotnému majektu a penězům, ale i k práci je dnes důležitým, ale už ne tolik diskutovaným aspektem naší společnosti, který je dnes potřeba probírat stejně jako rodinné vazby či psychologii nenavazování vztahů.

Krajina roztavených zvonů

Kniha jako rodokmen, slova jako most mezi generacemi. Vstupte na něj a kráčejte opatrně.

Český novinář a spisovatel Jan Štifter vypráví ve své nové knize příběh sedmi generací mužů prostupující dvě století. Rodokmen sahá do roku 1832, kdy lékaře z jihočeských Trhových Svinů zaskočí epidemie dosud neznámé cholery. Postupně rodinný strom přeroste světové války a román v sedmi obrazech se završí v budoucnosti, v 60. letech 21. století, ve kterých není konfliktů v lásce ušetřena ani umělá inteligence.

Murtag

Po pár knihách z žánru sci-fi se Christopher Paolini opět vrací do světa své bestsellerové Alagaësie.

Tentokrát budeme sledovat příběh Dračího jezdce Murtagha, který se stává i se svým drakem Trnem vyděděncem. Po celé zemi se navíc začínají šířit zvěsti o pukající zemi a zápachu síry, který se vznáší ve vzduchu, a tak musí Murtagh a Trn čelit nové tajemné hrozbě!

Kdo četl původní sérii, určitě ocení i tento díl.

Anděl smrti

Série o inspektorce Erice Fosterové se dočkala už osmého dílu.

Co má společného smrt politika, nadějné fotbalové hvězdy a známého režiséra?

Záběry z průmyslových kamer, na kterých je pět nápadně si podobných žen, vedou jen ke zmatení, a navíc při pátrání Fosterpvá narazí na sexuální pracovnici, která toho na vlivné muže ví až moc. Čas k dalšímu útoku se krátí a inspektorka musí rychle jednat…

Sloník Abebe

Adrián Macho, tvůrce velryby Gerdy, přichází na scénu s dalším dojemným příběhem plným krásných ilustrací.

Tentokrát budeme putovat se slůnětem jménem Abebe, které se s několika přáteli vydává na dalekou cestu za životadárnou vodou. Té totiž stále ubývá, až všechna jezírka a kaluže v okolí vyschnou. Podaří se jim vodu najít?

https://obchod.knihyfryc.cz/product/slonik-abebe

OČIMA KRIMINALISTŮ

https://obchod.knihyfryc.cz/product/ocima-kriminalistu

Štoček, Hyhlík, Lottes, Antl, Pleskot. Tito a mnozí další čeští kriminalisté přijali pozvání Miroslava Vaňury do podcastu Na panáka…?, ze kterého vznikla kniha Očima kriminalistů. Díky ní se dozvíte nejen o jejich každodenním životě a práci, ale i jejich názory na událosty, které zahýbaly kriminalistickým světem. Jak se staví například k amnestii vyhlášené Václavem Havlem? To a mnohem víc si přečtěte ve Vaňurově nejnovější knize.

PŘÍSNĚ TAJNÝ SPOLEK SVÉRÁZNÝCH ČARODĚJEK

https://obchod.knihyfryc.cz/…/prisne-tajny-spolek…

Osamělá čarodějnice Mika je požádána, aby vyrazila na záchranně-vzdělávací misi do svérázné rodiny se třemi malými čarodějkami. Své kouzelné schopnosti totiž musí každá čarodějka skrývat, což se jim úplně nedaří, a proto je potřeba je trochu dovzdělat. Mika tak vyrazí čelit nejen vydařené rodince, ale i právníkům, nejstarší čarodějce v Anglii a pohlednému Irovi…

S knihou Přísně tajný spolek svérázných čarodějek se můžete těšit na milé a laskavé čtení, které potěší příznivce Feel-good fantasy. Pokud se vám líbily například Legendy & latéčka, je tato kniha přímo pro vás!

OD MĚDĚNÉ FORMY K AUTOMOBILU

https://obchod.knihyfryc.cz/…/od-medene-formy-k-automobilu

Liberecká továrna Ch. Linser (pozdější součást n. p. LIAZ) se velkou měrou podílela na rozvoji motorismu v Čechách počátku 20. století, dokonce vyrobila první Rakousko-Uherský automobil.

O Christianu Linserovi, začínajícím jako mědikovec a výrobce kotlů, jeho technicky vzdělaném synovi a hlavně významném podniku se dočtete na stránkách knihy Od měděné formy k automobilu – Příběh liberecké továrny Ch. Linser.

Děkujeme Technické muzeum Liberec za prostor k natáčení! Doporučujeme výlet s knihou do muzea i vám, abyste si mohli počátky motorismu na Liberecku hned „osahat“.

ŠIKMÝ KOSTEL

https://obchod.knihyfryc.cz/product/sikmy-kostel-romanova-kronika-ztraceneho-mesta-19451961

Ani jsme se nenadáli a třetí díl Šikmého kostela je tu! A proto ho můžeme přesunout z předprodeje na poličky našeho knihkupectví. Dostal se k nám až nevídaně rychle a počítáme s tím, že se po něm jen zapráší. Tak se k nám přijďte podívat, prolistujte si knihu a třeba si hned odneste jeden výtisk domů.

KDYŽ ZA NÁS BŮH NETAHÁ KAŠTANY Z OHNĚ

https://obchod.knihyfryc.cz/product/kdyz-za-nas-buh-netaha-kastany-z-ohne?fbclid=IwAR39wNiDjqipmEIt-VsSU77saXI-ppgABiIYkDPOiXCzs_VeNBXj2sZmKLg_aem_AfsSPLjqfQ3PnS0F4zCMji2QWD-x5zJkw7mC0KcWXbW-2Sejxy6Kuhw00vDnmVCl_bjoRQx4GHoYaOXQmL7Mv3Bm

Novinářka a moderátorka Renata Kalenská během putování Podyjím, na zahradě jedné fary i u vína vyzpovídala kněze, pedagoga a biologa Marka Orka Váchu.

Že Kalenská dělat rozhovory umí, jsme se mohli přesvědčit v její loňské knize Orgány nepatří do nebe a empatický otevřený dialog s Orkem Váchou, volně inspirovaný desaterem, je toho dalším důkazem. Každý nevěřící Tomáš se může přesvědčit na vlastní oči – stačí si pro knížku dojít Ke Fryčovi nebo na náš e-shop!

MARKOVIČ, LOVEC PŘÍZRAKŮ

https://obchod.knihyfryc.cz/product/lovec-prizraku-5vydani

Pětinásobný vrah Hojer, to je jen jeden z mnoha případů, na jejichž řešení se podílel český kriminalista Jiří Markovič. Nový seriál TV Nova Metoda Markovič: Hojer zdařile popisuje práci tohoto legendárního kriminalisty i jeho vztah se sériovým vrahem. Čirou náhodou souběžně se seriálem vychází už páté vydání knihy Lovec přízraků – nebo to má nějakou spojitost?

VÝBĚR Z ANTIKVARIÁTNÍCH KNIH

Divadelní román – Mistr a Markétka, 1987

Dva největší satirické romány Michaila Bulgakova Divadelní román a Mistr a Markétka propojuje kritika kulturních poměrů v SSSR, ale i jiskrný a místy čtverácký humor. Mnohovrstevnatý román – biblický apokryf, adaptace faustovské tematiky, realistický obraz atmosféry 20. a 30. let v Moskvě – doplňuje neméně zajímavý příběh literáta Leontějeviče snažícího se překonat absurdní překážky, které na cestě za inscenací svého románu/hry potkává. A na závěr jedna zajímavost: Bulgakov Divadelní román bohužel nestihl dokončit a Mistra a Markétku dopisoval ani ne týden před svou smrtí.

https://antikvariat-fryc.cz/kniha/bulgakov-michail-afanas-jevic-divadelni-roman-mistr-a-marketka-1987-11457346

Maminka země, Pohádka o květinkách a broučcích, 1991

Kniha Maminka země znovu vyšla k osmdesátinám české spisovatelky Aleny Vrbové. Jedná se o autorčinu první knížku, kterou Vrbová napsala ve 12 letech, tehdy pod jménem Alenka Vrbová. Pohádka udělá největší radost mladším školákům, kteří mají rádi krásné ilustrace, broučky a květiny.

https://antikvariat-fryc.cz/kniha/vrbova-alena-maminka-zeme-pohadka-o-kvetinkach-a-brouccich-1991-11455914

Deep Purple – Smoke on the Water, 2009

Kniha Deep Purple vypráví úplný příběh stejnojmenné anglické rockové skupiny, která začátkem sedmdesátých let dobyla hudební svět a vydává hity ještě dnes. V titulu se dočtete o osudech všech čtrnácti hudebníků, kteří se ve skupině za dobu její existence vystřídali. Najdete zde části rozhovorů s jednotlivými členy a jejich blízkými, bohatou fotografickou přílohu i aktualizovanou diskografii. Kniha barvitě a dopodrobna vypráví o všemožných dobrodružstvích, vrcholné slávě i nesnázích, se kterými se tento kvintet během své předlouhé kariéry potýkal. Navíc obsahuje doslov překladatele pojednávající o všem, co se kolem Deep Purple a jejich nejvýznamnějších členů dělo po roce 2005, ve kterém kniha poprvé vyšla v anglickém jazyce.

https://antikvariat-fryc.cz/kniha/thompson-dave-deep-purple-smoke-on-the-water-2009

Psí Domov

Krásný, srdceryvný příběh nejenom pro milovníky a majitele pejsků. Pro ty, kteří si zamilovali Psí poslání a Psí cestu, je kniha téměř povinností.

Když Lucasi Rayovi vběhne do náruče opuštěné štěně, neví, co má dělat nebo si vůbec myslet. I když si pitbula nesmí vzít domů, nad malým upřímným chlupáčem se slituje a tajně si ho nechá. Bellu se mu však nepodaří ukrývat dlouho. Je nucen j dát alespoň dočasně pryč, ale Bella, hnaná láskou a věrností, se s tím nehodlá smířit a vydává se na nebezpečnou cestu zpět domů…

https://antikvariat-fryc.cz/kniha/cameron-w-bruce-psi-domov-roman-pro-vsechny-psy-a-jejich-kocici-kamarady-2018

Tajný deník Adriana Molea, 2019

Knižní série o Adrianu Moleovi zahrnuje už osm knih anglické spisovatelky Sue Townsendové. Vše začalo oblíbeným Tajným deníkem, ve kterém se zneuznaný intelektuál Adrian vyrovnává se začínající pubertou, světem plným hlupáků a zabedněnců i vlastní rozpadající se rodinou. Do toho všeho má pro svoji osobitost problémy ve škole a – aby toho nebylo málo – vážně se zamiluje. Podnikavý a odvážný mladík dokáže komentovat vážné i nevážné problémy svérázným anglickým humorem, pro který si Adriana zamilovala už nejedna generace. Knihu ocení zejména dospívající mládež, ale zasměje se nad ní i dospělý.

https://antikvariat-fryc.cz/kniha/townsend-sue-tajny-denik-adriana-molea-2019

JÁ, FINIS

Druhá kniha Václava Dvořáka, docenta na Technické univerzitě v Liberci, ale i oblíbeného autora knih pro děti a mládež, si získala hned dvě literární ocenění. A není se čemu divit.

Ze Země se v den svých osmých narozenin ztrácí kluci a lidstvo už dávno ztratilo naději, že se dozví, kdo, proč nebo kam děti unáší. Dvanáctiletý Petr, obdarovaný extrémně citlivýma očima, díky nimž vidí i v noci, však zůstal a jednoho dne spatří, jak mu podivné přízraky kradou bratra. Začne se mu v hlavě klubat plán, jak se do temného světa monster dostane. Podaří se mu zvítězit v bitvě proti všemocnému Nepříteli, nebo navždy zanikne svět, jaký jsme dosud znali?

https://antikvariat-fryc.cz/kniha/dvorak-vaclav-ja-finis-2020-11455682