Novinky

Výběr aktuálních novinek a populárních titulů

Nepatrná ztráta osamělosti

https://obchod.knihyfryc.cz/…/nepatrna-ztrata-osamelosti

Eli Beneš začátkem zimy debutoval knihou „Nepatrná ztráta osamělosti“. Rozsáhlý román napsaný podle skutečných událostí vypráví o židovském chlapci, který se po přežití pochodu smrti vrací na místo, jež mu bylo před válkou domovem. Jako stín období, které by lidé v poválečné euforii nejlépe zapomněli, se však stává nezvaným hostem, a tak při hledání ztracené rodiny, přátel i lásky bojuje s traumaty svými i takovými, která zasáhla celý svět.

Většina románů o holokaustu se zaměřuje na léta válečná, proto je toto sugestivní a napínavé vyprávění v rámci žánru vítaným zjevem.

Doktor Klavír

https://obchod.knihyfryc.cz/product/jiri-slitr-doktor-klavir

Dnes by skvělý hudební skladatel, herec, zpěvák a ilustrátor Jiří Šlitr oslavil sté narozeniny. Spoluzakladatel divadla Semafor nerozlučně spojený s Jiřím Suchým a fešáckou buřinkou stojí za vznikem tolika písní, že ani výběr by nedokázal plně reprezentovat to nejlepší z jeho tvorby. Svojí scénickou hudbou k divadelním představením i desítce filmů Doktor Klavír výrazně ovlivnil poválečný kulturní život a Kdyby tisíc klarinetů nebo Člověka z půdy nezná dnes jen málokdo.

Lukáš Berný nám k hudebníkově nedožité stovce připravil životopisnou publikaci, ve které se o Šlitrovi, jeho nejasné tragické smrti i bohatém odkazu dozvíte vše, co potřebujete vědět. Knihu doprovází bohatá obrazová příloha včetně dosud nezveřejněných fotografií.

Vraždy na Grabštejně

https://obchod.knihyfryc.cz/product/vrazdy-na-grabstejne

Český autor David Glockner nám obstaral letošní první knižní novinku v podobě historického románu Vraždy na Grabštejně. Už podle názvu se můžete těšit na kriminální příběh odehrávající se ve městečku pod sídlem šlechtického rodu Clam-Gallasů.

Vincent Hora, kterého můžete znát z Prokletí rodu Auerspergů, se stává opatrovníkem mladého Jindřicha Clam-Gallase. Po Vincentově příjezdu kdosi zavraždí služku a vražd začne přibývat. Kromě samotného vincenta se stává podezřelým i vídeňský malíř Egon Schiele a jeho milenka…

Další skvělé tituly!